SM systém

Metoda nazvaná "SM systém" nebo také "Stabilizační a Mobilizační Systém" vychází z dlouhodobého vývoje trvajícího 39 let a klinických zkušeností trvajících 34 let v oblasti cvičení pro pacienty trpícími bolestmi zad v bederní, hrudní a krční oblasti a dále také pacienty s akutním výhřezem ploténky a osobami s diagnózou skoliózy. V Německu je tato metoda dokonce hrazena zdravotní pojišťovnou jako forma léčby (cvičením SM systém).

Cvičení se skládá z určité sestavy cviků vyvinutých MUDr. Richardem Smíškem, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce. Tím dochází k protahování páteře směrem vzhůru a zajišťuje se tak dostatečný prostor meziobratlovým ploténkám pro léčbu a regeneraci. Vzhledem ke špatným návykům, jako je přílišné sezení nebo práce s notebookem, se naše spirální svalové řetězce oslabují, zatímco vertikální svalové řetězce jsou nadměrně zatěžovány. To má za následek stlačování obratlů a zvýšenou zátěž meziobratlových plotének.


Jak začít?

Pro dosažení nejlepších výsledků a prevenci případných svalových nerovnováh, které mohou omezovat rozsah pohybu a způsobovat bolest, je doporučeno absolvovat 3-6 individuálních lekcí se specializovaným terapeutem, který Vás nejen naučí správnému provedení cviků, ale zároveň může odstranit svalové dysbalance pomocí manuálních technik SM Systému.


Zdraví za pouhých 10 minut denně!

Po provedení 11 cviků během 10 minut získáte regenerační, protahovací a posilovací zdravotní program pro vaše tělo. Tento program je jednoduchý a nenáročný a můžete ho provádět doma, na zahradě nebo u vody. Stačí si pořídit elastické lano a můžete začít cvičit.